با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور از ۱۱ عنوان کتاب در حوزه پیشگیری و آگاه‌سازی و همچنین سلامت روانی و حمایت‌های روانی اجتماعی در بلایا رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، پیش از ظهر امروز در حاشیه نشست علمی آموزشی مدیران بهزیستی با حضور همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور از ۱۱ عنوان کتاب در حوزه پیشگیری و آگاه‌سازی رونمایی شد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در حاشیه رونمایی این کتاب‌ها اظهار داشت: کتاب‌های رونمایی شده مربوط به نیمه اول سال هستند که قسمت عمده این کتاب‌ها چاپ نو و برخی دیگر نیز تجدید چاپ شده است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی شورای نشر سازمان بهزیستی کشور گفت: این کتاب‌ها با رویکرد استفاده جامعه هدف، مددکاران و متخصصین در شورای نشر تدوین و چاپ می‌شود.

هاشمی بیان داشت: در راستای توسعه فعالیت‌های سازمان بهزیستی به منابع علمی نیاز داریم که این منابع در سازمان بهزیستی پیش‌بینی شده است و توسعه و نشر برخی کتب برابر قانون و براساس شاخص‌های مدنظر انجام می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با تأکید براینکه کتاب‌های تولید شده از محتوای خوبی برخوردار هستند، گفت: آگاه‌سازی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، تشخیص گام به گام کم‌توانی ذهنی در کودکان بخشی از سرفصل‌های کتاب‌های چاپ شده هستند.

هاشمی ادامه داد: برخی از کتاب‌های چاپ شده تخصصی و مورد نیاز کارشناسان و مددکاران بهزیستی است که با تیراژ محدود به چاپ می‌رسد و برخی دیگر کتاب‌ها با تیراژ بالا برای قشرهای مختلف تولید می‌شود.

وی همچنین با اشاره به تولید و نشر کتاب از سوی سازمان بهزیستی در سال گذشته گفت: ۵۹ عنوان کتاب در سال گذشته تولید و چاپ شد که امسال نیز تا پایان سال تعداد دیگری کتاب چاپ خواهد شد.

به گزارش فارس عنوان کتاب‌های منتشر شده از سوی سازمان بهزیستی به شرح ذیل است:

– توانمندسازی زنان
– راهنمای عملی برای آموزش کودکان خیابانی
– تشخیص گام به گام کم‌توانی ذهنی در کودکان
– مرور بر ژنتیک بالینی
– مشاوره ژنتیک چیست؟
– راهنمای کمک‌های اولیه روانشناختی در فجایا و بلایا
– راهنمای جامع سلامت روانی و حمایت‌های روانی اجتماعی در بلایا و وضعیت‌های اضطرار
– راهنماهای کمک‌های اولیه روان‌شناختی در بلایا
– دستورالعمل اجرایی دفتر توانمندسازی خانواده و زنان
– گزارش اجرایی طرح تعیین سطوح توانمندی سرپرستان خانوار در سطح کشور

یک دیدگاه بگذارید.


 • نظرسنجی

  نظر شما در مورد سایت انتشارات چیست؟

  View Results

  Loading ... Loading ...
 • ارتباط با انتشارات

  آدرس:

  تهران - میدان امام خمینی-خیابان فیاض بخش- ضلع شمالی پارک شهر - سازمان بهزیستی کشور- طبقه هشتم

  شماره تماس انتشارات

  021 - 66703918

  ایمیل:

  info[@]Ebook-behzisti[dot]ir

 • لوگو انتشارات

  entesharaat