نرگس پرستاری، رییس مرکز فنآوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری سازمان بهزیستی کشور به مناسبت هفته بهزیستی درباره وضعیت نشر کتاب‌های سازمان بهزیستی گفت: ۶۰ عنوان کتاب حداکثر درسه ماه آینده چاپ و رونمایی خواهد شد و ۱۶۲عنوان کتاب دیگر در دست بررسی است و در صورتی‌که تایید‌های نهایی آن انجام شود به چاپ خواهند رسید.-

نرگس پرستاری در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، در مورد وضعیت نشر سازمان بهزیستی گفت: ما پیش از این کتاب چاپ می‌کردیم اما مجوز نشرنداشتیم و کار به صورت درون سازمانی بود. 

وی ادامه داد: به دلیل نداشتن مجوز نشر کتاب‌هایی که از سمت این سازمان به چاپ می رسید، این کتاب‌ها در اختیار مجامع علمی و دانشگاهی قرار نمی گرفت، به همین علت با تمام سختی‌هایی که برای گرفتن مجوز نشر برای سازمان‌های دولتی وجود دارد موفق به دریافت مجوز شدیم و اکنون سازمان بهزیستی جز سازمان‌های دولتی با انتشارات رسمی است. 

PIC_9697پرستاری با تاکید براهمیت کیفیت کتاب‌ها در حوزه بهزیستی اظهار کرد: ما در سازمان محلی برای نظارت و تدوین محتوا کتاب نداشتیم و یک کارساختاری انجام دادیم و آن‌هم تشکیل گروه نظارت بر محتوا کتاب‌ها بود که این گروه با مجوز معاونت توسعه سرمایه انسانی ریاست جمهوری تشکیل شد. با نظارت این گروه که در واقع متشکل از خبرگان درون سازمانی و برون سازمانی است کتاب‌ها را با کیفیتی که بتواند به عنوان مرجع مورد استفاده قرار بگیرد انتشار می‌دهیم. وی افزود: حداکثر تا سه ماه آینده ۶۰ عنوان کتاب توسط انتشارات سازمان بهزیستی چاپ و رونمایی خواهد شد و بسیاری از این کتاب‌ها مراحل صفحه‌آرایی خود را طی کرده‌اند و به مرحله انتشار رسیده‌اند و در سه ماه آینده  از این ۶۰ عنوان رونمایی خواهد شد. اکنون نیز از نویسندگان درون سازمانی و برون سازمانی ۱۶۲ عنوان کتاب دیگر در دست بررسی است که اگر تایید شود به چاپ خواهند رسید. 

رییس مرکزفنآوری اطلاعات،ارتباطات و تحول اداری سازمان در مورد سقف تولید کتاب های جدید توسط انتشارات بهزیستی اظهار کرد: سقفی برای ما وجود ندارد ولی با توجه به این‌که یک سازمان دولتی هستیم و بودجه، تعاریف خاصی دارد از ما انتظارات یک انتشارات بیرون سازمان نمی‌رود، اما با توجه به این‌که سازمانی هستیم که محتوا را باید خودمان تولید کنیم و این کتاب‌ها دستورالعمل و ابزار کارشناسان است، در این حوزه کم نخواهیم گذاشت. بهزیستی سازمانی است که فعالیت‌هایش تخصصی است و فعالیت تخصصی نیازمند حرکت گام به گام با دستورالعمل‌ها و مراجع علمی است.

سازمان بهزیستی، به منظور نیل به اهداف خود و حمایت‏ از زنان و کودکان بی‏سرپرست، ارایه خدمات توانبخشی به معلولان جسمی وذهنی، مبتلایان به بیماری‏های صعب العلاج، معتادان و ناسازگاران اجتماعی و همچنین پیشگیری از معلولیت‏ها و آسیب‏های اجتماعی و… در ۲۴ تیر سال ۱۳۵۹ تاسیس شد. به همین مناسبت هفته بهزیستی و تامین اجتماعی هر سال از  ۲۵ تا ۳۱ تیرماه برگزار می شود.

۱۷ ديدگاه .

 1. سيدابوالحسن.جعفري می‌گه:

  از وقتی که با سایت شما آشنا شدم بطور مداوم کتابهای مورد نظرم را دانلود می کنم

 2. امير.حسين.شريفي.تهران می‌گه:

  من کتاب صوتی علی مردان خان را دانلود کرده ام و با اینکه فایل دانلود شده را به صورت کامل دریافت کرده ام اما موفق به اجرای آن در سیستمم نمیشوم

 3. مرتضی.رسایی می‌گه:

  وای اگه بدونین چقدر ذوق کردم!! مرسی ی ی ی :*

 4. محمدجسین.ایمانیان می‌گه:

  سلام. متشکرم از وب سایت خوبتون. واقعا عالیه.

 5. یگانه.قدمی می‌گه:

  امیدوارم از ادامه این کار با ارزش خسته نشید

 6. سید.مسعود.شجاعی.طباطبایی می‌گه:

  ممنون میشم از اخبارتون, بنده را مطلع سازید

 7. سحر.محمدبيگي.قزوين می‌گه:

  آیا همکاری با شما فی سبیل الله است و یا در کنار فی سبیل اللهی درآمدی هم دارد؟

 8. هادي.خزايي.فر.شهرستان.اسدآباد می‌گه:

  ممنون میشم از اخبارتون, بنده را مطلع سازید

 9. محمد.حسن.صوفی.ورامین می‌گه:

  دورا دور از تون تشکر و دعایتون می کنم

 10. یگانه.قدمی می‌گه:

  تشکر از زحمات شما. خیلی مفید بود . با ارزوی توفیق الهی

یک دیدگاه بگذارید.


 • نظرسنجی

  نظر شما در مورد سایت انتشارات چیست؟

  View Results

  Loading ... Loading ...
 • ارتباط با انتشارات

  آدرس:

  تهران - میدان امام خمینی-خیابان فیاض بخش- ضلع شمالی پارک شهر - سازمان بهزیستی کشور- طبقه هشتم

  شماره تماس انتشارات

  021 - 66703918

  ایمیل:

  info[@]Ebook-behzisti[dot]ir

 • لوگو انتشارات

  entesharaat